Skip to main content

این روزها شاهد پیشرفت های بسیار زیادی در زمینه های مختلف از جمله علم و تکنولوژی بوده ایم، اما شاید برایتان جالب باشد که بدانید سیستم حمل و نقل نیز این روزها رشد قابل توجهی داشته و به سمت چیزی فراتر رفته است. همه میدانیم که حمل و نقل از دسته های بسیار زیادی تشکیل شده است که برای سفر به هر نقطه دنیا میتوان از یکی از آنها استفاده کرد. کارگو نیز از جمله روش هایی است که اغلب مورد استفاده تاجران قرار میگیرند و آنها میتوانند با کمک آن بارهای خود را جابجا نمایند. در این مقاله در نظر داریم توضیحاتی هر چند مختصر در رابطه با سیستم حمل و نقل کارگو در اختیار شما قرار دهیم. با ما همراه باشید

شرکت کارگو و باربری طالع با ۱۷ سال سابقه یکی از معتبر ترین شرکت های کارگو آماده خدمت به شماست

کارگو و باربری چیست؟

در دنیای پیشرفته امروزی که هر روزه روشی نوین برای آسان کردن کارها به دنیا معرفی می شود کارگو از جمله بهترین، مهمترین و کاربردی ترین سیستم های حمل و نقل موجود در جهان به حساب می آید. این سیستم به راحتی شرایطی را برای افراد خصوصا تجار پدید می آورد که با استفاده از هواپیمای باری و کشتی کالاها و اجناس خریداری شده و مورد نظرشان را جابجا نمایند. این سیستم حمل و نقل اجازه می دهد تا افراد از نقاط بسیار دور وسایل و کالاهای خود را تهیه کرده و سپس با کمک هواپیماهای مخصوص باری، آنها را به دست مشتریان و متقاضیان برساند.

مسلما پس از آشنایی با سیستم کارگو این سوال به ذهنتان خطور کرده که با استفاده از این سیستم امکان حمل چه کالاهایی مهیا می شود؟ در این رابطه باید بدنید که به دلیل اینکه از هواپیما برای انتقال کالاها استفاده می شود، تنها کالاهایی را میتوان انتقال داد که سلامت هواپیما را به خطر نیاندازد که از جمله آن میتوان به لباس، انواع خوراکی، قطعات مختلف صنعتی و… اشاره کرد. نکته بسیار مهمی که در رابطه با سیستم حمل و نقل کارگو وجود دارد این است که این سیستم تنها میتواند توسط تاجران مورد استفاده قرار گیرد و مسافران عادی می توانند از سیستم فریت بار برای انتقال کالاهای خود استفاده نمایند که شرایطی کاملا متفاوت از کارگو را در اختیار دارد.

مراحل ارسال کالاها

برای اینکه بتوانید از سیستم حمل و نقل کارگو استفاده کنید در ابتدا باید کالاهای مورد نیاز را به خوبی بسته بندی کنید. کالاهای خطرناک به طور حتم باید شرایط امنیتی را طی کرده و با توجه به استاندارد و قوانین مربوطه، وارد هواپیما شوند. همچنین تمامی کالاهای ارسالی از جانب شرکت باید حاوی برچسب و نام مشخص نیز باشند. برای ارسال آنها به هواپیما پس از بسته بندی و ارسال به شرکت های حمل بار باید وزن و هزینه پرداختی مشخص شود و سپس از طریق هواپیماهای باری و یا کشتی به سمت مقصد به حرکت در آیند. به عقیده بسیاری از تاجران، این روزها کارگو از جمله بهترین سیستم های حمل و نقل کالا در دنیا به حساب می آید که علاوه بر آسان کردن کارها، هزینه ها را به مقدار قابل توجهی کاهش می دهد.

دیدگاه شما چیست؟